07.05.2020r.

HELLO!
Witam was w czwartek:)
Dzisiaj poćwiczymy sobie troszkę słówka, które poznaliśmy na ostatnich lekcjach z rozdziału 7 oraz struktury „there is” i „there are”.

1. W zeszytach zapisujemy temat lekcji:

Lesson
S: There is…, there are… – ćwiczenia.

2. Poniżej dodaję plik, który drukujemy i rozcinamy, poniżej napiszę w jaki sposób (kto nie ma możliwości wydrukowania, rysuje obrazki i przepisuje zdania pod tematem lekcji).

Zadanie 1 – podpisujemy pojazdy, wycinamy i wklejamy do zeszytu. Obrazki kolorujemy. (osoby bez drukarki, rysują sami i podpisują obrazki)
Zadanie 2 – uzupełniamy zdania strukturami „there is” (liczba pojedyncza) lub „there are„(liczba mnoga). Wszystkie zdania mają się zgadzać z obrazkiem. Obrazek razem ze zdaniami wycinacie i wklejacie do zeszytu (osoby bez drukarki malują podobny obrazek i przepisują zdania).

3. Dzisiaj podręczniki nie są nam potrzebne, dlatego od razu przechodzimy do zeszytu ćwiczeń i to są ostatnie dwa zadania na dziś. Str. 77.

Zadanie 1 – uzupełniacie krzyżówkę.
Zadanie 2 – trochę matematyki: wykonujecie działania a wynik zapisujecie całym zdaniem tak jak w przykładzie. Pamiętajcie o liczbie pojedynczej (there is) i liczbie mnogiej (there are).

4. A teraz coś przyjemnego, czyli trochę zabawy:

Dziękuje za dzisiaj, do zobaczenia w poniedziałek:)