14.05.2020r.

Witajcie kochani na lekcji czwartkowej 🙂

1. Zapisujemy tylko temat lekcji:

Lesson
S: There are mountains – ćwiczenia.

1. Otwieramy podręczniki na str. 57.

W zadaniu 12 widzimy mapkę. Kto wie co przedstawia mapka?

Mapka przedstawia WIELKĄ BRYTANIĘ (nazywaną w języku angielskim UNITED KINGDON lub w skrócie UK). Na niej zaznaczone są różne elementy krajobrazu.
Myślę, że najbardziej charakterystyczną rzeczą jaką możecie zauważyć na mapie jest BIG BEN —> wysoka wieża zakończona wielkim zegarem, jest to znak rozpoznawczy Londynu. Drugim, bardzo charakterystycznym elementem Londynu, jaki możecie zauważyć na mapce jest tzw. DOUBLE-DECKER BUS —> czyli po prostu dwupiętrowy autobus, oczywiście w kolorze czerwonym.
Oczywiście, Wielka Brytania to nie tylko Londyn ale także inne regiony, w których występują miasta (duże i małe), góry, rzeki, jeziora. Zresztą widzicie to wszystko na mapie.

Przed nami zadanie. Będziemy słuchać nagrania, w którym usłyszycie opis tej mapki. W trakcie nagrania będą zadawane pytania lub wydawane polecenia, aby np. coś pokazać. Jeśli je usłyszycie, spróbujcie na nie ustnie odpowiedzieć. Aby ułatwić wam troszkę zadanie, wypiszę wam te polecenia poniżej. Jeśli je usłyszycie —) wciskacie STOP i próbujecie odpowiadać.

Point to the (forests) – Wskaż (lasy)
How many (tractors) can you see? – Ile jest widzisz (traktorów) ?

2. Przechodzimy do zeszytu ćwiczeń na str. 55. Robimy jedno, króciutkie zadanko.

Zadanie 11 – widzicie dwa obrazki przedstawiające dwie wyspy. Jedna to FOREST ISLAND, a druga to RIVER ISLAND. Waszym zadaniem jest przeczytać poniższy opis i wpisać właściwą nazwę wyspy, tą która pasuje do tego opisu.

!! ZADANIE NA OCENĘ !!
Z. ĆW. str. 53, ćw. 7 i 8
Zadanie 7 – waszym zadaniem jest wysłuchać nagrania i dorysować środki transportu we właściwych miejscach. Słuchajcie uważnie ile pojazdów trzeba dorysować.
Zadanie 8 – dopisujecie „there is” (liczba pojedyncza) lub „there are” (liczba mnoga). Te zdania zgadzają się z obrazkiem na którym malowaliście wcześniej pojazdy.

Drodzy Rodzice, ponownie, proszę abyście zrobili zdjęcie wykonanego zadania i odesłali je do mnie poprzez wiadomości na Facebooku lub na adres: anna.baranska.nauczyciel@gmail.com

Dziękuje za dzisiaj, do zobaczenia na kolejnej lekcji 🙂