16.04.2020r.

Witajcie kochani po świętach, pora na naszą kolejną lekcje. Dziś troszkę powtórzymy sobie to czego nauczyliśmy się na poprzednich lekcjach.

Zacznijmy od tematu lekcji:

Lesson
S: Food – ćwiczenia.
chicken – kurczak
pizza pizza
spaghetti spaghetti
tomato soup zupa pomidorowa

Can I have pizza and saland, please?Czy mogę prosić pizzę i sałatkę? (w taki sposób zamawiamy jedzenie w restauracji)

  1. Otwieramy podręcznik na str. 49.

Na obrazku narysowane są 4 osoby – mum, brother, sister, dad. Na pewno pamiętacie z poprzednich lekcji kto to jest. Obok tych osób macie narysowane i podpisane różne potrawy z restauracyjnego MENU. Waszym zadaniem jest posłuchać nagrania i dopasować potrawy do osób.
Zrobimy to w ten sposób: przerysujcie do zeszytu wszystkie osoby a obok nich zapiszcie te rzeczy, które zamówili w restauracji.

2. Wróćmy na chwilkę do str. 47 w podręczniku.

Na obrazku widzimy bohaterów bajki „Ratatuj” – Linguini i Colette. W tym zadaniu nie potrzeba nam nagrania, gdyż zrobimy je troszkę inaczej niż wskazuje polecenie. Każde z tych osób lubi lub nie lubi pewnych rzeczy. Widzicie te zdania a-f? Waszym zadaniem jest przepisać je do zeszytu, a zamiast tych narysowanych minek wpisać odpowiednia strukturę: likes lub doesn’t like.

3. Przechodzimy do zeszytu ćwiczeń i otwieramy str. 47.

Zadanie 11 – w zadaniu widzimy babcię i dziadka zamawiających dania w restauracji. Każde z nich ma określoną cyferkę: dziadek – 1, a babcia – 2. W menu, przy każdym daniu widzimy budkę. Waszym zadaniem jest wysłuchać nagrania i zaznaczyć tylko te dania, które lubią dziadek (zaznaczamy 1) i babcia (zaznaczamy 2). Zatrzymujcie sobie nagranie po każdej wypowiedzi, a będzie wam łatwiej zaznaczyć.

Zadanie 12 – uzupełniacie dialogi według tego co zaznaczyliście w ćwiczeniu 11. Wszystkie słówka, które trzeba wpisać macie wypisane w ramce.

4. Na koniec, coś co myślę, że wam się spodoba. Otwieramy zeszyt ćwiczeń na str. 76 i robimy zadanie 1. W tym zadaniu rozszyfrowujecie ukrytą wiadomość.

To już koniec, do zobaczenia w poniedziałek!