23.04.2020r.

Witam was cieplutko w czwartek:)
Jak pewnie zauważyliście już po naszych ostatnich lekcjach, kończy nam się rozdział 6 w książeczkach. Dzisiaj powtórzymy sobie wszystko czego nauczyliśmy się od początku naszych lekcji internetowych.

1. Na początek szybka powtórka słówek w formie gry. Waszym zadaniem jest przeciągnąć słówko do odpowiedniego obrazka. Jeśli zrobicie to poprawnie, obrazek i słówko znikają. Powodzenia!

2. Zapisujemy temat lekcji:

Lesson
S: Revision – powtórka z rozdziału 6.

3. Otwórzcie swoje podręczniki na str. 51.

Zaczniemy sobie od zadania 18. Zapiszemy je pod tematem lekcji. Zobaczcie, widzimy tabelkę, a w niej Colette i Linguini i różne produkty spożywcze. Uśmiechnięte i smutne buźki wskazują na to, że część z tych rzeczy nasi bohaterowie lubią, a niektórych nie lubią.
Waszym zadaniem jest pod tematem lekcji napisać co lubi/nie lubi Colette (She) i Linguini (He). Pokazuje, w jaki sposób ma to wyglądać:

Colette likes …………, …………….., ………………, …………….. .
She doesn’t like …………………… and ……………………. .


W wykropkowanych miejscach wpisujecie wszystkie rzeczy, które lubi i nie lubi Collette. W taki sam sposób piszecie o Linguini.

Zadanie 17 – na obrazku widzimy szczurka Remi, który przygotowuje omleta. Obok widzimy przepis na tego omleta. Posłuchajcie teraz nagrania, gdzie słyszycie co Remi lubi a czego nie lubi. Zatrzymajcie nagranie po każdym zdaniu i Powiedzcie YES (jeśli szczurek tą rzecz lubi) i NO (jeśli nie lubi)

4. Przechodzimy do zeszytu ćwiczeń na str. 49.

Zadanie 15 – pobawimy się w dziennikarzy. W miejscach, gdzie mamy Friend 1, Friend 2 i Friend 3 wpisujemy 3 osoby (mama, tata, brat, siostra…). Teraz wyobraźcie sobie, że pracujecie w telewizji i macie zrobić wywiad o jedzeniu. Każdemu z wybranych osób zadajecie pytanie:
Do you like mushrooms?
Do you like fish?
itd
Jeśli osoba odpowie YES – malujecie wesołą minkę. Jeśli odpowie NO – malujecie smutną minkę.
Na koniec uzupełniacie zdania zgodnie z narysowanymi minkami. Każde zdanie zaczynamy od imienia.

5. ZADANIE DLA CHĘTNYCH – krzyżówka (ćw. 2)

Dziękuje wam za dzisiaj. Do zobaczenia:)