30.04.2020r.

Hello 🙂
Witam was w czwartek. Na ostatniej lekcji rozpoczęliśmy nowy rozdział „Lions eat meat”, w którym jak pewnie zauważyliście będziemy mówić o pożywieniu zwierząt. Mam dla was dobrą wiadomość, nie będziemy dziś dużo pisać , ponieważ słówka zapisaliśmy już ostatnio. Dzisiaj zajmiemy się jedynie kilkoma ćwiczeniami.

1. Zaczynamy tradycyjnie od tematu lekcji. Pod tematem zapiszemy za chwilkę kilka zdań. Generalnie przepisujemy wszystko to co zobaczycie na różowym tle.

Lesson:
S: Frogs and birds and fish eat bugs.

2. Otwieramy podręczniki na str. 53.

Zadanie 4 – widzimy 8 kwadracików, z czego cztery przedstawiają zwierzęta, a kolejne cztery pożywienie. Będziemy teraz słuchać nagrania, w którym opisane będzie czym żywią się zwierzątka 1-4.

What do crocodiles eat? – Co jedzą krokodyle?
What do frogs eat? – Co jedzą żaby?

Wracamy na chwilkę do zeszytu i zapiszemy te kilka zdań.

1. Crocodiles eat meat.
2. Frogs eat bugs.
3. Antelopes eat grass.
4. Birds eat seeds and bugs.

3. Otwieramy zeszyty ćwiczeń na str. 51.

Zadanie 3 – waszym zadaniem jest zakreślić w kółeczko pożywienie, którym żywi się zwierzątko ze zdjęcia.

Zadanie 4 – widzimy trzy rameczki, każda z nich to jakiś rodzaj pożywienia. Pierwsza rameczka – mięso, druga – trawa, trzecia – robaki. Waszym zadaniem posegregować wypisane w ramce zwierzęta według rodzaju pożywienia.

4. Ostatnie zadanie na dziś wykonujemy w zeszycie. Pod notatką z dzisiejszej lekcji rysujecie jakieś zwierzątko oraz pokarm którym się żywi. Obrazek podpisujemy zdaniem takim jak pisaliśmy pod tematem lekcji.

To już koniec na dziś. SEE YOU ON MONDAY!
BYE BYE!